Moje najbliższe

Moje najbliższe 21_5

Podczas obchodów Dnia Patrona szkoły wręczono nagrody w konkursie malarskim inspirowanym twórczością Stanisława Wyspiańskiego „Moje najbliższe”. Jury w składzie p. Anna Maria Jurewicz i p. Jarosław Szewczyk przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

Kategoria portret:

Wyróżnienie – Maciej Paliński (2LSP)

3 miejsce – Dominika Papiernik (3LSP)

2 miejsce – Maria Gogól (4LP)

1 miejsce – Anna Wąchała (3LSP)

Kategoria pejzaż:

Wyróżnienia – Wiktoria Papież (4LP), Karolina Żak (4LP), Julia Zając (2LSP), Natalia Walecka (1LSP)

3 miejsce – Wiktoria Szulc (4LP)

2 miejsce – Karina Sarnecka (4LP)

1 miejsce – Wiktoria Rytych (4LP)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Dyplomy i podziękowania - Rychwał 2021

Karolina Żak zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim "Pejzaż - moje miejsce" dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych Rychwał 2021. Prace uczennicy zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej Rychwał 2021. Gratulujemy!

Dyplomy i podziękowania: 

Rychwał 21 dyplomy_3

 

Ogólnopolski Konkurs Malarski „Pejzaż – Moje miejsce”

Malarski21_2

Uczennice 4 klasy Liceum Sztuk Plastycznych: Karolina Żak, Wiktoria Papież, Wiktoria Rytych oraz Karina Sarnecka wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Pejzaż – Moje miejsce” dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych Rychwał 2021. Jury konkursowe oceniło łącznie 223 prace 84 uczestników. Wśród laureatów znalazła się Karolina Żak, której prace otrzymały wyróżnienie i zostały zakwalifikowane do wystaw oraz plebiscytu publiczności. Cała społeczność szkolna wspierała uczennicę podczas głosowania na jej obrazy. Do czołowego miejsca w plebiscycie brakowało niewiele.

Prace konkursowe zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela rysunku i malarstwa p. Jarosława Szewczyka.

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Śladami Tadeusza Kulisiewicza - wędrówki ze szkicownikiem”

Uczennice Liceum Sztuk Plastycznych: Wiktoria Papież, Dominika Gąsiorek, Oliwia Kubacka i Maja Jóźwik wzięły udział w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śladami Tadeusza Kulisiewicza - wędrówki ze szkicownikiem”. Praca Wiktorii „Noce i dnie” została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej, której wernisaż odbędzie się 3 grudnia.

Prace konkursowe zostały wykonane pod kierunkiem nauczyciela rysunku i malarstwa p. Jarosława Szewczyka.

Kulisiewicz21_1

Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych

Biennale21_19
Liceum Sztuk Plastycznych w Tomaszowie Maz. wzięło udział w Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych organizowanym już po raz 15.
To jedno z najważniejszych wydarzeń dla szkół artystycznych, bo praca dyplomowa to podsumowanie wieloletniej pracy ucznia i ostatni etap przed dalszą karierą zawodową. Co dwa lata licea plastyczne wystawiają swoje najlepsze prace w różnych specjalizacjach. Biennale jest szansą na pokazanie szerszej publiczności sztuki młodych twórców, poznanie zainteresowań i osiągnięć absolwentów z ponad 18 miast regionu południowo-zachodniego, porównanie szlaków edukacyjnych szkół plastycznych.

W tegorocznej wystawie naszych absolwentów reprezentowały prace Dominiki Zawiślak (2021) ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz oraz Julii Sęk (2021) i Klaudii Stańdo (2020) ze specjalizacji Projektowanie Graficzne.

Obecny rok przyniósł zmiany w formule, dzięki czemu wystawa prac dyplomowych jest dostępna również w przestrzeni cyfrowej.
 
Serdecznie zapraszamy do spaceru po wirtualnej galerii prac absolwentów. 
Poruszanie się po wystawie jest intuicyjne i dostępne na wszystkich urządzeniach, w tym również goglach 3d. Ponad 180 prac można obejrzeć w trzech wirtualnych przestrzeniach.
 
 

Finał XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego

XVIII PKP 2021_12

14 maja 2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego Zaprojektuj swój świat, nad którym patronat sprawuje Starosta Tomaszowski. Konkurs został zorganizowany przez panią Kamilę Mosiężnik, wicedyrektora szkoły, która 18 lat temu była jego pomysłodawczynią i od początku zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursowych zmagań.

Czytaj więcej: Finał XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego

XVIII edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego

 Plastyczny20.21 _2

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. St. Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz.
serdecznie zaprasza uczniów
klas siódmych i ósmych szkół podstawowych
do udziału
w XVIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pt.

Plastyczny20.21 _3

Czytaj więcej: XVIII edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego

Praca Julii Braun w Kwartalniku „Szkoła Artystyczna”

 

Praca Julii Braun w Kwartalniku „Szkoła Artystyczna”_2
Praca Julii Braun w Kwartalniku „Szkoła Artystyczna”_1

W najnowszym wydaniu kwartalnika „Szkoła Artystyczna" pojawiły się wybrane prace wykonywane przez uczniów wszystkich klas trzecich w szkołach plastycznych w Polsce w listopadzie 2019 w ramach I Ogólnopolskiego Badania Jakości Kształcenia – Przeglądu Plastycznego z rysunku, malarstwa i rzeźby. Pracę rzeźbiarską Julii Braun wyróżniono i opublikowano na str. 181, a wyróżnienia w tym przeglądzie prac otrzymały także Marta Kowalczyk, Magdalena Kucharska, Angelika Leszczyńska, Magdalena Mazurkiewicz, Kornelia Ruszkiewicz, Julia Sęk, Klaudia Sobotkowska, Anna Świnoga, Aleksandra Żegnałek. Gratulujemy!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów_3

18 lutego w Auli im. prof. Wacława Szuberta na Uniwersytecie Łódzkim odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród 235 najlepszych uczniów z całego województwa stypendium to otrzymała także uczennica naszej szkoły: Aleksandra Pietruszczak z klasy 4LP. Gratulujemy!