O nas

Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz. przygotowuje uczniów do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach artystycznych oraz do pracy w zawodach, w których potrzebne są umiejętności plastyczne. Celem kształcenia jest rozwój osobowości twórczej młodzieży uwrażliwionej na piękno, wychowanie estetyczne oraz profesjonalne przygotowanie zawodowe.

Szkoła przeznaczona jest dla absolwentów szkół podstawowych z uzdolnieniami artystycznymi. Nauka trwa 5 lat i daje wykształcenie ogólne w zakresie liceum oraz wykształcenie zawodowe - plastyczne. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy PLASTYKA z możliwością uzyskania świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Obok przedmiotów ogólnokształcących wszyscy uczniowie realizują blok przedmiotów artystycznych, w ramach którego odbywają się zajęcia z historii sztuki, rysunku, malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania z uwzględnieniem technik komputerowych, fotografii i filmu. W klasie drugiej uczniowie dokonują wyboru specjalności artystycznej:

Czytaj więcej: O nas

Pracownia rzeźby – nauczyciel artysta – Liceum Sztuk Plastycznych

Siłą i gwarancją poziomu edukacji artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych są nauczyciele, nauczyciele artyści. To dzięki nim, Liceum jest jedną z 6 najlepszych szkół plastycznych w Polsce.

Dziwny jest ten czas zarazy, trudny dla artystów. Mamy to szczęście, że możemy pracować.  Zapraszam do pracowni rzeźbiarza Zbigniewa Dudka, tomaszowianina i nauczyciela rzeźby w naszym Liceum. W pracowni, w centrum Łodzi powstają rzeźby ze stali nierdzewnej. Odczarują ten zły czas.

Link do albumu na fb LSP

Pracownia rzeźby – nauczyciel artysta – Liceum Sztuk Plastycznych_2

Zbigniew Dudek, tomaszowianin, nauczyciel rzeźby w Liceum Sztuk Plastycznych, w Tomaszowie Mazowieckim. Ten post, jest dla uczniów Liceum aby odczarować ten zły czas. Praca artysty jest piękna ale jak widać na zdjęciach, jest bardzo ciężka.