Dyplom 2021 w Liceum Sztuk Plastycznym: specjalizacja Aranżacja Wnętrz

Dyplom21AW_1

W dniu 22 kwietnia 2021r. odbyła się również obrona z pracowni Aranżacja Wnętrz. Uczniowie zaprezentowali makiety, nad którymi pracowali cały rok - od koncepcji po realizację. Zmagania niezwykle trudne, bo w trybie zdalnym. Tegoroczne projekty przedstawiają zarówno wyjątkowe domy mieszkalne jak i zróżnicowane przestrzenie publiczne (kawiarnie, restauracje, biblioteki czy winiarnię). Zwracają uwagę swą oryginalną bryłą, kolorową grą światła, spójnością stylistyczną. Prace dopracowane w swoich założeniach projektowych jak i w detalach makietowych.

Gratulujemy sumiennej pracy i imponujących obron.

Poniżej krótka relacja.

Fotografie z obrony: Jarosław Szewczyk.

Dyplom 2021 w Liceum Sztuk Plastycznych: specjalizacja Projektowanie Graficzne

Dyplom21PG_1

W dniu 22 kwietnia 2021 r. odbyła się w naszym Liceum obrona Dyplomów rocznika 2021 ze specjalizacji Projektowanie Graficzne

Gratulujemy wszystkim dyplomantom gwiazdorskiej, oszałamiającej i ujmującej nas za serce obrony. Przedstawiamy szkicową relację z tego bardzo ważnego wydarzenia. Trudny rok i trudna obrona, bez wystawy, splendoru i zachwytów rodziny, przyjaciół i podziwu młodszych klas Liceum. Trochę nam smutno, ale myśli nasze są z Wami i gorąco trzymamy kciuki, za dalsze Wasze sukcesy.

Dyplom 2020 ze specjalizacji Projektowanie Graficzne i Aranżacja Wnętrz w Liceum Sztuk Plastycznych

Dyplom20_1

W dniu 25 czerwca 2020 odbyła się w naszym Liceum obrona Dyplomów rocznika 2020.
Gratulujemy wszystkim dyplomantom gwiazdorskiej, oszałamiającej i ujmującej nas za serce obrony. Przedstawiamy szkicową relację z tego bardzo ważnego wydarzenia. Trudny rok i trudna obrona, bez wystawy, splendoru i zachwytów rodziny, przyjaciół i podziwu młodszych klas Liceum. Trochę nam smutno, ale myśli nasze są z Wami i gorąco trzymamy kciuki za dalsze Wasze sukcesy.

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny_10

Akcja „Świąteczne Eko – Torby” na rzecz Fundacji Miasto Kotów

EkoTorby_1

W trakcie Dnia Otwartego 06.12.2019 uczniowie Liceum Plastycznego zorganizowali akcję„Świąteczne Eko – Torby”. Torby wykonane z ekologicznych materiałów zostały ozdobione autorskimi projektami ze świątecznymi motywami przez uczniów klas drugich, tr zecich oraz czwartych ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na Fundację Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego, która opiekuje się bezdomnymi kotami, stwarza domy tymczasowe i przygotowuje do adopcji. Więcej informacji o Fundacji na stronie: http://miastokotow.pl/. Torby wielorazowego użytku są świetnym działaniem na rzecz ochrony środowiska, kupując torbę propagujemy ekologiczny styl życia. Zapraszamy do zakupu torebek podczas kolejnej akcji – tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. To dobry pomysł na drobny prezent a ich zastosowanie jest wszechstronne. Osoby zainteresowane stworzeniem własnego projektu zapraszamy do kontaktowania się z nauczycielem Aranżacji Wnętrz – Karoliną Ageena.

Lekcja praktyczna w Galerii Wnętrz

Lekcja praktyczna w Galerii Wnętrz_1

W dniu 06.06.2019 r. klasa 2LP wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych w Galerii Wnętrz przy ul. Hallera 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie specjalizacji Aranżacja wnętrz dowiedzieli się szczegółowych informacji od specjalistów z branży wnętrzarskiej. Zaprezentowane zostały materiały wyposażenia wnętrz (płytki ceramiczne, oświetlenie, armatura), oraz metody pracy z klientami. Uczniowie mogli obejrzeć boksy zaprojektowane przez architektów, współpracujących z salonem. Bardzo ciekawym aspektem było spotkanie z panią architekt Edytą Mirzejewską, która wyczerpująco opowiedziała o etapach powstawania projektu wnętrza; wyjaśniała na przykładach problematykę pracy projektantów; odpowiedziała również na pytania uczniów. Organizatorem ze strony szkoły była pani Kinga Remisz-Szewczyk, a  lekcja odbyła się dzięki uprzejmości właściciela Galerii Wnętrz, pana Pawła Surosza.

Certyfikaty za udział w projekcie PO WER

Certyfikaty za udział w projekcie PO WER 19_1

W dniu dzisiejszym 40 uczniów naszej szkoły otrzymało certyfikaty potwierdzające umiejętności nabyte w projekcie „Z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim na europejski rynek pracy”, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Sukces absolwenta Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego

Michał Popek – absolwent Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz., a obecnie student II roku rzeźby ASP w Łodzi zwyciężył w konkursie na projekt statuetki Jonaszka, która będzie główną nagrodą w ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Janusza Kofty w ramach festiwalu OFF-Północna, organizowanym przez łódzki Teatr Muzyczny. Każda statuetka jest unikatowa ze względu na pęczek mchu zatopiony w przezroczystej żywicy. Jej kształt pozwala widzowi na swobodną interpretację – jednym może przypominać mikrofon, innym - kroplę deszczu. Inspiracją dla autora była piosenka „Pamiętajcie o ogrodach” Jonasza Kofty. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sukces absolwenta Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego_1