Praktyki zagraniczne uczniów LSP

PO WER 21_1

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wzięli udział w praktykach zagranicznych w Grecji z projektu pt. „Mobilność uczniów ZSP nr 6 drogą do kariery zawodowej” nr 2020-1-PL01-KA102-079245, realizowanym w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

 

Dyplom 2021 w Liceum Sztuk Plastycznym: specjalizacja Aranżacja Wnętrz

 Dyplom21AW_1

W dniu 22 kwietnia 2021r. odbyła się również obrona z pracowni Aranżacja Wnętrz. Uczniowie zaprezentowali makiety, nad którymi pracowali cały rok - od koncepcji po realizację. Zmagania niezwykle trudne, bo w trybie zdalnym. Tegoroczne projekty przedstawiają zarówno wyjątkowe domy mieszkalne jak i zróżnicowane przestrzenie publiczne (kawiarnie, restauracje, biblioteki czy winiarnię). Zwracają uwagę swą oryginalną bryłą, kolorową grą światła, spójnością stylistyczną. Prace dopracowane w swoich założeniach projektowych jak i w detalach makietowych.

Gratulujemy sumiennej pracy i imponujących obron.

Poniżej krótka relacja.

Fotografie z obrony: Jarosław Szewczyk.

Dyplom 2021 w Liceum Sztuk Plastycznych: specjalizacja Projektowanie Graficzne

Dyplom21PG_1

W dniu 22 kwietnia 2021 r. odbyła się w naszym Liceum obrona Dyplomów rocznika 2021 ze specjalizacji Projektowanie Graficzne

Gratulujemy wszystkim dyplomantom gwiazdorskiej, oszałamiającej i ujmującej nas za serce obrony. Przedstawiamy szkicową relację z tego bardzo ważnego wydarzenia. Trudny rok i trudna obrona, bez wystawy, splendoru i zachwytów rodziny, przyjaciół i podziwu młodszych klas Liceum. Trochę nam smutno, ale myśli nasze są z Wami i gorąco trzymamy kciuki, za dalsze Wasze sukcesy.

Dyplom 2020 ze specjalizacji Projektowanie Graficzne i Aranżacja Wnętrz w Liceum Sztuk Plastycznych

 

Dyplom20_1

W dniu 25 czerwca 2020 odbyła się w naszym Liceum obrona Dyplomów rocznika 2020.
Gratulujemy wszystkim dyplomantom gwiazdorskiej, oszałamiającej i ujmującej nas za serce obrony. Przedstawiamy szkicową relację z tego bardzo ważnego wydarzenia. Trudny rok i trudna obrona, bez wystawy, splendoru i zachwytów rodziny, przyjaciół i podziwu młodszych klas Liceum. Trochę nam smutno, ale myśli nasze są z Wami i gorąco trzymamy kciuki za dalsze Wasze sukcesy.

Kiermasz Świąteczny

 Kiermasz Świąteczny_10

We wtorek, 17.12.2019 r. w czasie przerw międzylekcyjnych odbył się Kiermasz świąteczny - różności i słodkości, podczas którego można było zakupić książki, ozdoby świąteczne, ekologiczne torby, ciasta i ciasteczka oraz wiele innych przedmiotów. Dochód ze sprzedaży przeznaczono dla Fundacji Miasto Kotów, pod której opieką znajduje się kilkadziesiąt kotów szukających domów i potrzebujących pomocy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Akcja „Świąteczne Eko – Torby” na rzecz Fundacji Miasto Kotów

 EkoTorby_1

W trakcie Dnia Otwartego 06.12.2019 uczniowie Liceum Plastycznego zorganizowali akcję„Świąteczne Eko – Torby”. Torby wykonane z ekologicznych materiałów zostały ozdobione autorskimi projektami ze świątecznymi motywami przez uczniów klas drugich, tr zecich oraz czwartych ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na Fundację Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego, która opiekuje się bezdomnymi kotami, stwarza domy tymczasowe i przygotowuje do adopcji. Więcej informacji o Fundacji na stronie: http://miastokotow.pl/. Torby wielorazowego użytku są świetnym działaniem na rzecz ochrony środowiska, kupując torbę propagujemy ekologiczny styl życia. Zapraszamy do zakupu torebek podczas kolejnej akcji – tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. To dobry pomysł na drobny prezent a ich zastosowanie jest wszechstronne. Osoby zainteresowane stworzeniem własnego projektu zapraszamy do kontaktowania się z nauczycielem Aranżacji Wnętrz – Karoliną Ageena.