Wystawa prac uczniów LSP towarzysząca obchodom Dnia Patrona

Wystawa na dzień Patrona 27.11.20_1

Uczniowie oraz nauczyciele rysunku i malarstwa zapraszają do obejrzenia wystawy prac, inspirowanych twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Głównym motywem inspiracji stał się portret, który niejednokrotnie okazał się swoistą membraną współczesnych niepokojów młodych ludzi. Poza tym widzimy odniesienia do przestrzennych pejzaży oraz zielników Wyspiańskiego, które posłużyły później artyście do projektów polichromii i witraży.

Prace powstały w pracowni p. Anny Kunki - Kawełczyk, p. Piotra Wachowskiego i p. Jarosława Szewczyka.

"Portrety najbliższych" i "Szkice anatomiczne"

Portrety najbliższych

"Coraz częściej aparat cyfrowy zastępuje szkicownik młodym artystom. Rzadko spotykamy kogoś szkicującego z natury albo notującego w taki sposób swoje pomysły. Tymczasem szkic to początek aktu twórczego, pierwsza myśl, która staje się impulsem do dalszego działania".

Prezentujemy prace studyjne i szkicowniki uczniów Liceum Sztuk Plastycznych, które powstały w odpowiedzi na zadania: "Portrety najbliższych" i "Szkice anatomiczne".

Prace powstały na lekcjach Rysunku i malarstwa, pod okiem Anny Kunki-Kawełczyk i Anny Marii Jurewicz.