Rzeźba - Liceum sztuk Plastycznych, klasa II LSP i II LP

Papiermacherzezba_1

Na zajęciach on-line z Rzeźby, uczniowie klas II LSP i II LP zmierzyli się z realizacją swoich projektów w technice papier mâché. Wielu współczesnych artystów realizuje swoje rzeźby w tej technice. Jej zaletą jest lekkość formy i możliwość barwnej dekoracji pracy.  Wykorzystywana jest nie tylko w projektach rzeźbiarskich, ale przy wykonywaniu elementów dekoracyjnych, masek i w lalkarstwie np. ogromnych kukieł do ozdoby karnawału.

Prace powstały podczas pracy online. Zajęcia prowadził Zbigniew Dudek & Marzena Mirewicz-Czumaczenko.

Zdjęcia & opracowanie materiału: Krystyna Urbanowicz-Dudek

Gratulujemy!

ProfesorZD_1

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że nauczyciel akademicki ASP w Łodzi i nauczyciel rzeźby w naszej szkole dr hab. Zbigniew Dudek otrzymał tytuł PROFESORA ZWYCZAJNEGO nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Wielkie gratulacje i pozdrowienia

- społeczność ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz.