Projekty lalek i kostiumów teatralnych

Projekty lalek i kostiumów teatralnych wykonane przez uczennice Liceum Sztuk Plastycznych. Autorki prac: Kinga Badełek, Anna Biniecka, Julia Drozdowska, Natalia Duraj, Dominika Gąsiorek, Aleksandra Górska, Sylwia Góźdź, Weronika Jasnos, Julia Kluska, Kaja Kostanek, Oliwia Kubacka, Sonia Latocha, Weronika Norwińska, Patrycja Pacyniak, Katarzyna Smyk, Zuzanna Goszkiewicz.

Lalki22_1

Rzeźba - Liceum sztuk Plastycznych, klasa II LSP i II LP

Papiermacherzezba_1

Na zajęciach on-line z Rzeźby, uczniowie klas II LSP i II LP zmierzyli się z realizacją swoich projektów w technice papier mâché. Wielu współczesnych artystów realizuje swoje rzeźby w tej technice. Jej zaletą jest lekkość formy i możliwość barwnej dekoracji pracy.  Wykorzystywana jest nie tylko w projektach rzeźbiarskich, ale przy wykonywaniu elementów dekoracyjnych, masek i w lalkarstwie np. ogromnych kukieł do ozdoby karnawału.

Prace powstały podczas pracy online. Zajęcia prowadził Zbigniew Dudek & Marzena Mirewicz-Czumaczenko.

Zdjęcia & opracowanie materiału: Krystyna Urbanowicz-Dudek

Gratulujemy!

ProfesorZD_1

Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że nauczyciel akademicki ASP w Łodzi i nauczyciel rzeźby w naszej szkole dr hab. Zbigniew Dudek otrzymał tytuł PROFESORA ZWYCZAJNEGO nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Wielkie gratulacje i pozdrowienia

- społeczność ZSP nr 6 w Tomaszowie Maz.