Zapraszamy na finisaż wystawy "Dwoje - wystawa rzeźby"

Zapraszamy na wystawę prac rzeźbiarskich. Finisaż wystawy odbędzie się 22 października b.r. godz.18.00.

Dwoje - wystawa rzeźby_1

"Opowieść o tym jak bez dosłowności przedstawić można kobietę, wyrzeźbić ją w kamieniu, drewnie, pokazać na tkaninie poprzez kompozycję skomplikowanych abstrakcyjnych układów linearnych, cechuje prace Marzeny Mirewicz-Czumaczenko. Dominująca jest linia ciała, kobiecego ciała. W sztuce artystki ważne są rytmy syntetycznych linii, łuków, kręgów, które podświadomie kierują odbiorcę do wizerunku kobiety. Jej wizja nie ma charakteru erotycznego, nie ukazuje piękna czy brzydoty, po prostu jest zapisem wszystkich kobiet, i autografem Marzeny-kobiety.

Moja przeszłość jako grafik projektowy, prowadzenie firmy graficznej i jednoczesne poszukiwania w obrębie rzeźby miały wpływ na postrzeganie i budowanie formy przestrzennej. Tworząc, syntetyzuję, najważniejsze są profile i sylweta bryły. Również treści, które staram się przekazać często ulegają uproszczeniu i przybierają formę plakatowego przekazu.

Sylwetowość i graficzność moich rzeźb jest bliska znaku, który najbardziej widoczny jest w cyklu „Rzeźby rodzinne”. Odczytać można układy kompozycyjne zbliżonych do abstrakcji figuratywnych przedstawień. Dla rzeźb z cyklu „Kalendarze” inspiracją są motywy roślinne oraz zapis uciekającego czasu."

dr. hab. Janusz Czumaczenko profesor ASP

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa pani Anny Kunki-Kawełczyk

Zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa pani Anny Kunki - Kawełczyk - nauczyciela rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

"Większość spośród 40 obrazów pokazanych przez Annę Kunkę-Kawełczyk na wystawie w Nowej Gdyni to pejzaże – malowane z natury w plenerze i tworzone z wyobraźni, impresjonistyczne i ekspresyjne, olejne i akrylowe. Pejzaże nadpiliczne, mazurskie, górskie krajobrazy ze słonecznej Hiszpanii, ale i architektoniczne pejzaże miejskie. Czasami są melancholijne w nastroju, czasami niepokoją zawartą w nich symboliką albo onirycznym klimatem. Niekiedy pogodne jak ilustracje z książek, momentami dowcipne. W tych pejzażach pojawiają się odpoczywający w plenerze ludzie, androgeniczne postaci młodych dziewcząt, dzikie albo towarzyszące ludziom w kąpieli psy. Seria „Pikników” jest wariacją na temat „Śniadania na trawie”, ale może też kojarzyć się z malarstwem realistycznym II połowy XIX wieku. Można by powiedzieć: do wyboru, do koloru – choć w kolorystyce tych obrazów dominują brązy, błękity i cała gama zieleni, aż po jaskrawe odcienie zbliżone do żółtego. Bardzo ważne wydaje się światło, będące  przedmiotem uważnej obserwacji i podstawą poszukiwania odpowiedniej formy, niepowtarzalnego, silnego wyrazu...."

Wystawa: ART Galeria SNG - Stacja Nowa Gdynia - ul. Sosnowa 1 - Zgierz k/Łodzi

Wystawa Ani Kunki_1

Zapraszamy!

PWwystawa_1

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy!
Piotr Wachowski “Nikogo tu nie ma”
Wernisaż:
12 lutego 2021 r., godz. 19:00
ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski
Wystawa czynna do 21 marca 2021 r.

Wystawa online prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych dedykowana Janowi Pawłowi II

Wystawa online JPII_1

Potrzeba tworzenia jest częścią człowieczej natury. To ona budząc się w człowieku sprawia, że to, co oczywiste staje się przyczynkiem do rozważań o sensie i istocie stworzenia. Objawia rzeczy pozornie zwyczajne w swojej genialnej strukturze i istocie, sprawia, że dostrzegamy jakim cudem jest natura i świat. Stawia też przed nami wyzwania, abyśmy z odpowiedzialnością i troską dbali o Ogród, który nam powierzono. W stulecie narodzin Karola Wojtyły, Jana Pawła II, wielkiego Polaka zapraszamy na wystawę uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim,  którą dedykujemy naszemu Rodakowi.

Kuratorzy wystawy i nauczyciele prowadzący:

mgr Anna Maria Jurewicz

mgr Anna Kunka-Kawełczyk

dr hab. Piotr Wachowski

Liceum Sztuk Plastycznych - Wystawa online

Liceum Sztuk Plastycznych - Wystawa online_4

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac malarskich dwóch uczennic: Aleksandry Pietruszczak i Klaudii Stańdo, powstałych pod okiem pani Anny Kunki-Kawełczyk. Tegoroczne absolwentki są autorkami kolekcji obrazów pejzażowych, wystawianych obecnie w przestrzeni Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim.
Z powodu sytuacji epidemiologicznej nie mogliśmy świętować wernisażu ale możemy przesłać gratulacje online.

Brawo dziewczyny !!!

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy na stronie Liceum Sztuk Plastycznych i na fb.

Wernisaż wystawy "Metafizyka Urbanistyka"

Metafizyka_3

W szkolnej Galerii Wyspa odbył się wernisaż wystawy "Metafizyka Urbanistyka" Katarzyny Dyjewskiej, absolwentki Malarstwa warszawskiej ASP oraz Architektury Politechniki Warszawskiej. Kuratorem wystawy jest dr Piotr Wachowski. Zapraszamy społeczność szkoły oraz osoby zainteresowane sztuką, Rodziców oraz wszystkich Przyjaciół Wyspiańskiego do oglądania wystawy w godzinach pracy szkoły do 03.03.2020.

Wernisaż wystawy „Dawniej, a dziś. Nowe-nietypowe” Macieja Kaczorowskiego

Wystawa Maciej Kaczorowski 17.01.20_14

Dn. 17.01.2020r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa absolwenta Liceum Plastycznego – Macieja Kaczorowskiego pt. „Dawniej, a dziś. Nowe-nietypowe”. Zaprezentowane prace ukazują nowe spojrzenie na doskonale wszystkim znane dzieła sztuki takich artystów jak Vincent van Gogh, Gustav Klimt czy Andy Warhol. Maciej przetworzył obrazy stosując syntezę formy, zagrał konturem, który od razu pozwala rozpoznać oryginał. Wszystko to uzupełnione płaskimi, geometrycznymi plamami barw oraz elementami złoceń i srebrzeń. Gratulujemy wystawy, kolejnej już w dorobku artystycznym Macieja oraz zapraszamy do oglądania w terminie do 16.02.2020 r. w piotrkowskim MOKu przy Al. 3 Maja 12. Fotorelację z wernisażu wykonała p. J. Mulawa.