Praca Julii Braun w Kwartalniku „Szkoła Artystyczna”

Praca Julii Braun w Kwartalniku „Szkoła Artystyczna”_2
Praca Julii Braun w Kwartalniku „Szkoła Artystyczna”_1

W najnowszym wydaniu kwartalnika „Szkoła Artystyczna" pojawiły się wybrane prace wykonywane przez uczniów wszystkich klas trzecich w szkołach plastycznych w Polsce w listopadzie 2019 w ramach I Ogólnopolskiego Badania Jakości Kształcenia – Przeglądu Plastycznego z rysunku, malarstwa i rzeźby. Pracę rzeźbiarską Julii Braun wyróżniono i opublikowano na str. 181, a wyróżnienia w tym przeglądzie prac otrzymały także Marta Kowalczyk, Magdalena Kucharska, Angelika Leszczyńska, Magdalena Mazurkiewicz, Kornelia Ruszkiewicz, Julia Sęk, Klaudia Sobotkowska, Anna Świnoga, Aleksandra Żegnałek. Gratulujemy!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów_3

18 lutego w Auli im. prof. Wacława Szuberta na Uniwersytecie Łódzkim odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród 235 najlepszych uczniów z całego województwa stypendium to otrzymała także uczennica naszej szkoły: Aleksandra Pietruszczak z klasy 4LP. Gratulujemy!

Nagrody w Wojewódzkim Konkursie Malarskim pn. 100-lecie Województwa Łódzkiego

100-lecie Województwa Łódzkiego_3

W dniu 19 grudnia, w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Malarskiego "100-lecie Województwa Łódzkiego". W kategorii młodzieżowej nagrody pieniężne odebrały uczennice klasy 4LP: Klaudia Stańdo – za zajęcie 1 miejsca i Aleksandra Pietruszczak – za wyróżnienie. Wyróżnienie w kategorii open konkursu otrzymała Pani Anna Kunka-Kawełczyk. Gratulujemy!

Sukces na Ogólnopolskim Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „DYPLOM 2019”

Sukces na Ogólnopolskim Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „DYPLOM 2019”_1

Miło nam poinformować, że Magdalena Staruch zdobyła nagrodę na XIV Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych Szkół Plastycznych w Częstochowie. Nagrodzony Dyplom Magdy Staruch ze specjalizacji Projektowanie Graficzne, to kolekcja plakatów społecznych pt. „…delikatnie - nie dotykać”. Promotorem Dyplomu jest mgr sztuki, artysta grafik Krystyna Urbanowicz-Dudek, w Liceum Plastycznym im. Stanisława Wyspiańskiego.

Autorka w swojej pracy dyplomowej zaprezentowała dojrzałe spojrzenie wrażliwej, młodej kobiety na problem przekraczania granic intymności, naruszania strefy cielesnej, wskazując dwuznaczność znaczeń. W interesujący sposób porusza problem graniczny strefy komfortu. Przez zastosowane rozwiązania typograficzne zbudowała niepokojące napięcie, odczuwany dramat, niezgodę na przemoc, przyzwolenie i towarzyszące tym działaniom zniewolenie. Gratulujemy!

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY organizowany przez Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie_1

Spośród 124 nadesłanych prac trzy uczennice Liceum Plastycznego im. St. Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej; Aleksandra Bubis, Wiktoria Wojciechowska laureatka II nagrody Dyrektora Sztuk Pięknych i wyróżniona Aleksandra Jastrzębska . Wernisaż odbył się 2 kwietnia w galerii Przepompownia Sztuki w Olsztynie. Gratulacje!!!

Wielki sukces Wyspiańskiego na Przeglądzie Makroregionalnym z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach! _4

Nasze uczennice zdobyły 2 miejsce ustępując miejsca katowickiemu Liceum Plastycznemu o zaledwie 0,25 punktu. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Pietruszczak przygotowana przez mgr Annę Marię Jurewicz z rysunku oraz malarstwa, Klaudia Stańdo przygotowana przez mgr Annę Kunkę-Kawełczyk z malarstwa oraz rysunku, Marta Mochocka przygotowana przez dr Magdalenę Walczak z rzeźby oraz mgr Annę Marię Jurewicz z rysunku. Aleksandra Pietruszczak zdobyła również zaproszenie do Dłużewa gdzie laureaci przeglądów Makroregionalnych z całego kraju będą walczyć o złote indeksy na najlepsze Akademie Sztuk Pięknych w Polsce. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się bardzo sukcesem, który po raz kolejny potwierdza bardzo wysoki poziom kształcenia w Wyspiańskim!

Finał XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego

Finał XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego_99

7 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się Finał XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego Zaprojektuj swój świat, nad którym patronat sprawują Starosta Tomaszowski oraz Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Konkurs został zorganizowany przez panią Kamilę Mosiężnik, wicedyrektora szkoły, która 16 lat temu była jego pomysłodawczynią i od początku zajmuje się przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursowych zmagań. Uczestnicy drugiego etapu wykonywali prace w jednej z dwóch kategorii: Projekt stylizacji postaci oraz Projekt malarski inspirowane twórczością Pabla Picassa.

Czytaj więcej: Finał XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego