Wycieczka do Krakowa - Wyspiański oraz Wyspiański. Nieznany

Wycieczka do Krakowa - Wyspiański oraz Wyspiański. Nieznany_3

19 marca 2019r. młodzież z Wyspiańskiego uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie w Muzeum Narodowym w Krakowie wystaw pt. Wyspiański oraz Wyspiański. Nieznany. Po wystawach dotyczących prac patrona naszej szkoły oprowadziła nas pani Danuta Godyń – kurator wystawy. Przed zwiedzaniem wystawy mogliśmy obejrzeć wnętrze Domu Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie, którego wystrój i meble zaprojektował Stanisław Wyspiański. Na zakończenie wycieczki odbyliśmy spacer po Starym Rynku, gdzie oglądaliśmy wnętrze Bazyliki św. Franciszka oraz Kościoła Mariackiego.

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy_29

W dniu 05.12.2018r. uczniowie Liceum Plastycznego uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych.

W trakcie dwugodzinnego pobytu w Muzeum młodzież miała możliwość pogłębienia swojej wiedzy o powstaniu warszawskim i zrozumienia przyczyn jego wybuchu. Ekspozycja muzealna oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem skłaniała do refleksji i zadumy nad losem wielu tysięcy mieszkańców stolicy 1944 roku. Była to wyjątkowo przejmująca i ucząca patriotyzmu lekcja historii.

Kolejnym punktem wycieczki młodych artystów była Akademia Sztuk Pięknych – najstarsza polska wyższa uczelnia artystyczna. Pod kierunkiem pana Piotra Wachowskiego uczniowie zwiedzili Wydział Malarstwa i Grafiki i z bliska przyjrzeli się pracy studentów. Młodzież obejrzała również wystawę dzieł Wojciecha Fangora i dr. hab. Łukasza Majcherowicza.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk, Martyna Rękorajska.

Wyjazd do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim

W dniu 30.05.2018 r. uczniowie klasy 3 Liceum Plastycznego obejrzeli spektakle pt: „Twarz w Twarz” oraz „Gdzie popadnie” w MOK w Piotrkowie Tryb. w wykonaniu zespołów teatralnych „Lepszy Profil” i „Absurdalni”.

Celem pierwszej sztuki było zwrócenie uwagi na problem zapanowania człowieka nad własnym wizerunkiem w oczach innych. Tematem przewodnim zaś drugiej była władza i jej mechanizmy.

W gronie młodych aktorów, wcielających się w różne role, można było zobaczyć uczennicę klasy 3 LP – Aleksandrę Bubis. Gratulujemy występu.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk.

Wyjazd do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim_1

Wycieczka do Krakowa na wystawę „Wyspiański”

W dniu 6 marca 2018 roku uczniowie Liceum Plastycznego oraz kilkoro uczniów Technikum nr 5 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie w Muzeum Narodowym największej dotychczasowej wystawy prezentującej twórczość Patrona naszej szkoły – Stanisława Wyspiańskiego. Wystawa zrobiła na młodzieży ogromne wrażenie. Zebrane tam ponad 500 dzieł artysty, z wielu dziedzin sztuki, pokazało jak wszechstronnym i utalentowanym był on człowiekiem. Ponadto uczniowie zwiedzili z przewodnikiem podziemną trasę turystyczną Rynku Głównego - Śladem europejskiej tożsamości Krakowa. Dopełnieniem wycieczki był spacer uliczkami Krakowa, uczniowie mogli zobaczyć najpiękniejsze zabytki tego miasta: Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół Św. Piotra i Pawła, Kościół św. Andrzeja, Wawel oraz Kościół Św. Stanisława na Skałce wraz z Kryptą Zasłużonych, gdzie pochowany jest m.in. Stanisław Wyspiański. Przy niektórych z tych obiektów młodzież mogła wysłuchać referatów swoich koleżanek opowiadających o historii tych miejsc.

Organizacja wycieczki: J. Mulawa

Kierownik: A. Tataradziński

Opiekunowie: A.M. Jurewicz, J. Mulawa

Wycieczka do Krakowa na wystawę „Wyspiański”_5

Wycieczka do Teatru Powszechnego w Łodzi

Wycieczka do Teatru Powszechnego w Łodzi_2

W dniu 14.12.2017 r. uczniowie klasy 3 Liceum Plastycznego obejrzeli sztukę pt: „Impreza” w Teatrze Powszechnym w Łodzi.  To opowieść o wkraczaniu młodego człowieka w dorosłe życie, jego relacjach z domownikami oraz konfliktach rodzinnych. Po wyjątkowym spektaklu uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach przeprowadzonych przez psycholog Aleksandrę Dulas i aktora Arkadiusza Wójcika. Mogli również stanąć na scenie i zaprezentować swoje zdolności aktorskie.

Jak przystało na młodych artystów odwiedzili również Muzeum Sztuki Współczesnej w łódzkiej Manufakturze, gdzie obejrzeli kolekcję sztuki XX i XXI wieku.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Katarzyna Jaworska, Anna Porczyk, Magdalena Walczak.