Dyplom 2020 ze specjalizacji Projektowanie Graficzne i Aranżacja Wnętrz w Liceum Sztuk Plastycznych

Dyplom20_1

W dniu 25 czerwca 2020 odbyła się w naszym Liceum obrona Dyplomów rocznika 2020.
Gratulujemy wszystkim dyplomantom gwiazdorskiej, oszałamiającej i ujmującej nas za serce obrony. Przedstawiamy szkicową relację z tego bardzo ważnego wydarzenia. Trudny rok i trudna obrona, bez wystawy, splendoru i zachwytów rodziny, przyjaciół i podziwu młodszych klas Liceum. Trochę nam smutno, ale myśli nasze są z Wami i gorąco trzymamy kciuki za dalsze Wasze sukcesy.

Kiermasz Świąteczny

Kiermasz Świąteczny_10

Akcja „Świąteczne Eko – Torby” na rzecz Fundacji Miasto Kotów

EkoTorby_1

W trakcie Dnia Otwartego 06.12.2019 uczniowie Liceum Plastycznego zorganizowali akcję„Świąteczne Eko – Torby”. Torby wykonane z ekologicznych materiałów zostały ozdobione autorskimi projektami ze świątecznymi motywami przez uczniów klas drugich, tr zecich oraz czwartych ze specjalizacji Aranżacja Wnętrz. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na Fundację Miasto Kotów z Piotrkowa Trybunalskiego, która opiekuje się bezdomnymi kotami, stwarza domy tymczasowe i przygotowuje do adopcji. Więcej informacji o Fundacji na stronie: http://miastokotow.pl/. Torby wielorazowego użytku są świetnym działaniem na rzecz ochrony środowiska, kupując torbę propagujemy ekologiczny styl życia. Zapraszamy do zakupu torebek podczas kolejnej akcji – tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. To dobry pomysł na drobny prezent a ich zastosowanie jest wszechstronne. Osoby zainteresowane stworzeniem własnego projektu zapraszamy do kontaktowania się z nauczycielem Aranżacji Wnętrz – Karoliną Ageena.

Lekcja praktyczna w Galerii Wnętrz

Lekcja praktyczna w Galerii Wnętrz_1

W dniu 06.06.2019 r. klasa 2LP wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych w Galerii Wnętrz przy ul. Hallera 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie specjalizacji Aranżacja wnętrz dowiedzieli się szczegółowych informacji od specjalistów z branży wnętrzarskiej. Zaprezentowane zostały materiały wyposażenia wnętrz (płytki ceramiczne, oświetlenie, armatura), oraz metody pracy z klientami. Uczniowie mogli obejrzeć boksy zaprojektowane przez architektów, współpracujących z salonem. Bardzo ciekawym aspektem było spotkanie z panią architekt Edytą Mirzejewską, która wyczerpująco opowiedziała o etapach powstawania projektu wnętrza; wyjaśniała na przykładach problematykę pracy projektantów; odpowiedziała również na pytania uczniów. Organizatorem ze strony szkoły była pani Kinga Remisz-Szewczyk, a  lekcja odbyła się dzięki uprzejmości właściciela Galerii Wnętrz, pana Pawła Surosza.

Certyfikaty za udział w projekcie PO WER

Certyfikaty za udział w projekcie PO WER 19_1

W dniu dzisiejszym 40 uczniów naszej szkoły otrzymało certyfikaty potwierdzające umiejętności nabyte w projekcie „Z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim na europejski rynek pracy”, w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Sukces absolwenta Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego

Michał Popek – absolwent Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz., a obecnie student II roku rzeźby ASP w Łodzi zwyciężył w konkursie na projekt statuetki Jonaszka, która będzie główną nagrodą w ogólnopolskim Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Janusza Kofty w ramach festiwalu OFF-Północna, organizowanym przez łódzki Teatr Muzyczny. Każda statuetka jest unikatowa ze względu na pęczek mchu zatopiony w przezroczystej żywicy. Jej kształt pozwala widzowi na swobodną interpretację – jednym może przypominać mikrofon, innym - kroplę deszczu. Inspiracją dla autora była piosenka „Pamiętajcie o ogrodach” Jonasza Kofty. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sukces absolwenta Liceum Plastycznego im. S. Wyspiańskiego_1

Akcja edukacyjna „Święto Ziemi” - 7.12.2018

Akcja edukacyjna „Święto Ziemi” - 7.12.2018_5

7. grudnia 2018 w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa ekologiczna akcja edukacyjna zatytułowana „Święto Ziemi”. Inspiracją dla tego typu działania był obecnie odbywający się w Katowicach szczyt klimatyczny ONZ – COP24. W programie mini konferencji przewidziano prezentację „Raport o stanie Ziemi” przygotowaną przez p. Annę Marię Jurewicz, prelekcję aktywisty Stowarzyszenia Otwarte Klatki – pana Antoniego Lorenca, oraz panel dyskusyjny, w trakcie którego odpowiadano na pytania zadawane przez uczniów. Po części wykładowej otwarto wystawę poplenerową „Inowłódz 2018” w szkolnej galerii Wyspa, a także zaproszono uczniów i nauczycieli na wegański poczęstunek, który wszystkim bardzo smakował. Przygotowane dania zniknęły z półmisków w mgnieniu oka. W międzyczasie na szkolnym korytarzu odbywał się kiermasz na rzecz podopiecznych piotrkowskiej Fundacji Miasto Kotów, na którym uczniowie i nauczyciele mogli zakupić m.in. książki, artykuły papiernicze, przybory plastyczne, kubki, biżuterię oraz ekologiczne mydełka, wykonane własnoręcznie przez uczennicę klasy 4 LP – Łucję Jędrzejczak. Uzbierana kwota 625 zł wspomoże działania Fundacji w zakresie zapobiegania bezdomności kotów, leczenia chorych podopiecznych oraz wspierania kotów wolno żyjących, które są ustawowo chronione i jesteśmy zobowiązani im pomagać, szczególnie zimą. W przygotowanie wydarzenia włączyli się uczniowie klas Liceum Plastycznego, szczególnie klasy 1LP i 2LP.

Pomysłodawcami oraz organizatorami akcji były panie Anna Maria Jurewicz oraz Joanna Mulawa. Pani Anna Kunka-Kawełczyk przygotowała wystawę poplenerową, a pan Adam Tataradziński zadbał o odpowiednie nagłośnienie sali w czasie prelekcji.