100-lecie urodzin św. Jana Pawła II - graficzne impresje uczniów Liceum Sztuk Plastycznych ze specjalizacji: Projektowanie Graficzne

Plakat JPII_1

Przedstawiamy Państwu prace graficzne uczniów ze specjalizacji Projektowanie Graficzne Liceum Sztuk Plastycznych, powstałe w trakcje zajęć on-line z klasy II i III.

Klasa II: Basia Czajkowska, Kacper Baczyński, Carolina Brayshaw, Marysia Gogól, Jakub Kopacz i Dawid Twardowski. Klasa III: Magdalena Mazurkiewicz, Magdalena Kucharska, Ola Rosińska, Natalia Ogrodniczak, Maja Stanisławska i Ola Snopek.

Nauczyciel prowadzący specjalizacje: Krystyna Urbanowicz-Dudek.

Grafika wektorowa temat: Stanisław Wyspiański - wykonana przez Aleksandrę Snopek - klasa III na zajęciach ze specjalizacji: Grafika Projektowa_1

Prezentujemy możliwości jakie daje nam praca w programie graficznym Illustrator firmy Adobe.
Przedstawiamy projekt grafiki cyfrowej – wektorowej, którą później, po wykonaniu można wykorzystać (bez straty jakości) w projektowaniu plakatu, ilustracji czy nawet, w projekcie dużego, na kilka pięter banneru reklamowego.

Grafika wektorowa temat: Stanisław Wyspiański - wykonana przez Aleksandrę Snopek - klasa III na zajęciach ze specjalizacji: Grafika Projektowa.

Nauczyciel prowadzący specjalizacje: artysta grafik Krystyna Urbanowicz-Dudek

Plakat na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Przedstawiamy projekty plakatów wykonane przez uczniów z klasy III i IV Liceum Plastycznego ze specjalizacji Projektowanie Graficzne.

Temat: 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Autorzy prac: Aleksandra Bubis, Zuzanna Chaber, Olga Jabłonowska, Łucja Jędrzejczak, Szymon Kacprzyk, Kajetan Kejna, Patryk Owczarek, Anita Rajska, Klaudia Rozbicka, Magdalena Staruch, Jan Szulc, Patrycja Warczyńska, Piotr Włochyń, Karolina Zielińska

Nauczyciel prowadzący specjalizacje: artysta grafik Krystyna Urbanowicz-Dudek.

Plakat na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę_6

Komiks – w Liceum Plastycznym uczniowie realizują swoje pasje

Komiks – w Liceum Plastycznym uczniowie realizują swoje pasje_1

Komiks to uniwersalny język komunikacji, współczesna ilustracja - historia czasami prosta a czasami bajeczna i intrygująca. Niewątpliwie to dziedzina sztuki projektowej łącząca mistrzostwo rysunku i designu. Wszyscy lubimy komiks, w szybki i bezpośredni sposób przyswajamy obraz, podziwiamy mistrzostwo kreski i pomysł narracji.

Przedstawiamy autorski komiks Patrycji Kowalik ze specjalizacji Projektowanie Graficzne. Komiks pt. „Korzenie” jest realizacją jej wcześniejszych projektów, historii niemalże z dzieciństwa, gdy rodziły się jej fantastyczne Światy i bohaterowie. Strony komiksu i ilustracje Patrycja wykonała samodzielnie, rysując na tablecie graficznym w programie Photoshop.

Komiks pt. „Korzenie” Patrycja przygotowała na zakończenie edukacji w Liceum Plastycznym, był to jej Dyplom, za który otrzymała ocenę celującą. Życzymy autorce dalszych sukcesów, rozległych międzynarodowych kontaktów w zdobywaniu jak największej liczby fanów i dużo pracy, takiej, która jest jej pasją, bo wtedy jest tylko przyjemnością.

Poniżej prezentujemy strony komiksu, etapy powstawania jednej z nich na tablecie w programie Photoshop oraz jak wyglądają przykładowe rozkładówki.

Dyplom ze specjalizacji Projektowanie Graficzne przygotowany pod kierunkiem artysty grafika i malarki, mgr sztuki Krystyny Urbanowicz-Dudek.