Plakat na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Przedstawiamy projekty plakatów wykonane przez uczniów z klasy III i IV Liceum Plastycznego ze specjalizacji Projektowanie Graficzne.

Temat: 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Autorzy prac: Aleksandra Bubis, Zuzanna Chaber, Olga Jabłonowska, Łucja Jędrzejczak, Szymon Kacprzyk, Kajetan Kejna, Patryk Owczarek, Anita Rajska, Klaudia Rozbicka, Magdalena Staruch, Jan Szulc, Patrycja Warczyńska, Piotr Włochyń, Karolina Zielińska

Nauczyciel prowadzący specjalizacje: artysta grafik Krystyna Urbanowicz-Dudek.

Plakat na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę_6

Komiks – w Liceum Plastycznym uczniowie realizują swoje pasje

Komiks – w Liceum Plastycznym uczniowie realizują swoje pasje_1

Komiks to uniwersalny język komunikacji, współczesna ilustracja - historia czasami prosta a czasami bajeczna i intrygująca. Niewątpliwie to dziedzina sztuki projektowej łącząca mistrzostwo rysunku i designu. Wszyscy lubimy komiks, w szybki i bezpośredni sposób przyswajamy obraz, podziwiamy mistrzostwo kreski i pomysł narracji.

Przedstawiamy autorski komiks Patrycji Kowalik ze specjalizacji Projektowanie Graficzne. Komiks pt. „Korzenie” jest realizacją jej wcześniejszych projektów, historii niemalże z dzieciństwa, gdy rodziły się jej fantastyczne Światy i bohaterowie. Strony komiksu i ilustracje Patrycja wykonała samodzielnie, rysując na tablecie graficznym w programie Photoshop.

Komiks pt. „Korzenie” Patrycja przygotowała na zakończenie edukacji w Liceum Plastycznym, był to jej Dyplom, za który otrzymała ocenę celującą. Życzymy autorce dalszych sukcesów, rozległych międzynarodowych kontaktów w zdobywaniu jak największej liczby fanów i dużo pracy, takiej, która jest jej pasją, bo wtedy jest tylko przyjemnością.

Poniżej prezentujemy strony komiksu, etapy powstawania jednej z nich na tablecie w programie Photoshop oraz jak wyglądają przykładowe rozkładówki.

Dyplom ze specjalizacji Projektowanie Graficzne przygotowany pod kierunkiem artysty grafika i malarki, mgr sztuki Krystyny Urbanowicz-Dudek.

Projekty kartek świątecznych z okazji Świąt Wielkanocnych w 2018 roku

Spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych z bliskimi w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności, życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Liceum Plastycznego w Tomaszowie Mazowieckim.

Projekty kartek świątecznych z okazji Świąt Wielkanocnych w  2018 roku, wykonane przez uczniów III klasy: 1. Klaudia Rozbicka, 2. Piotr Włochyń, 3. Patrycja Warczyńska, 4. Szymon Kacprzyk

Projekty kartek świątecznych z okazji Świąt Wielkanocnych w  2018 roku_3

Kartki świąteczne 2017

W czasie zajęć z Projektowania Graficznego powstało wiele kartek świątecznych (prac naszych uczniów), wykonanych w realu jak i wirtualnie, w grafice cyfrowej. Projekty zostały zrealizowane w programie komputerowym do grafiki wektorowej - Adobe Illustrator CS6.

Prezentujemy kilka projektów z klasy II i III specjalizacji Projektowanie Graficzne.

Kartki świąteczne 2017_1

Autorzy:

Aleksandra Bubis - klasa 3LP, Zuzanna Chaber - klasa 3LP, Olga Jabłonowska - klasa 2LP, Łucja Jędrzejczyk - klasa 3LP, Karolina Kapińska - klasa 2LP, Patryk Owczarek - klasa 3LP, Anita Rajska - klasa 3LP, Klaudia Rozbicka - klasa 3LP, Magdalena Staruch - klasa 3LP, Karolina Ścieszko - klasa 3LP, Patrycja Warczyńska - klasa 3LP, Piotr Włochyń - klasa 3LP, Katarzyna Wrocławska - klasa 2LP.

Nauczyciel: Krystyna Urbanowicz-Dudek