Wystawa online prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych dedykowana Janowi Pawłowi II

Wystawa online JPII_1

Potrzeba tworzenia jest częścią człowieczej natury. To ona budząc się w człowieku sprawia, że to, co oczywiste staje się przyczynkiem do rozważań o sensie i istocie stworzenia. Objawia rzeczy pozornie zwyczajne w swojej genialnej strukturze i istocie, sprawia, że dostrzegamy jakim cudem jest natura i świat. Stawia też przed nami wyzwania, abyśmy z odpowiedzialnością i troską dbali o Ogród, który nam powierzono. W stulecie narodzin Karola Wojtyły, Jana Pawła II, wielkiego Polaka zapraszamy na wystawę uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim,  którą dedykujemy naszemu Rodakowi.

Kuratorzy wystawy i nauczyciele prowadzący:

mgr Anna Maria Jurewicz

mgr Anna Kunka-Kawełczyk

dr hab. Piotr Wachowski

Liceum Sztuk Plastycznych - Wystawa online

Liceum Sztuk Plastycznych - Wystawa online_4

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac malarskich dwóch uczennic: Aleksandry Pietruszczak i Klaudii Stańdo, powstałych pod okiem pani Anny Kunki-Kawełczyk. Tegoroczne absolwentki są autorkami kolekcji obrazów pejzażowych, wystawianych obecnie w przestrzeni Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim.
Z powodu sytuacji epidemiologicznej nie mogliśmy świętować wernisażu ale możemy przesłać gratulacje online.

Brawo dziewczyny !!!

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy na stronie Liceum Sztuk Plastycznych i na fb.

Wernisaż wystawy "Metafizyka Urbanistyka"

Metafizyka_3

W szkolnej Galerii Wyspa odbył się wernisaż wystawy "Metafizyka Urbanistyka" Katarzyny Dyjewskiej, absolwentki Malarstwa warszawskiej ASP oraz Architektury Politechniki Warszawskiej. Kuratorem wystawy jest dr Piotr Wachowski. Zapraszamy społeczność szkoły oraz osoby zainteresowane sztuką, Rodziców oraz wszystkich Przyjaciół Wyspiańskiego do oglądania wystawy w godzinach pracy szkoły do 03.03.2020.

Wernisaż wystawy „Dawniej, a dziś. Nowe-nietypowe” Macieja Kaczorowskiego

Wystawa Maciej Kaczorowski 17.01.20_14

Dn. 17.01.2020r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się wernisaż wystawy malarstwa absolwenta Liceum Plastycznego – Macieja Kaczorowskiego pt. „Dawniej, a dziś. Nowe-nietypowe”. Zaprezentowane prace ukazują nowe spojrzenie na doskonale wszystkim znane dzieła sztuki takich artystów jak Vincent van Gogh, Gustav Klimt czy Andy Warhol. Maciej przetworzył obrazy stosując syntezę formy, zagrał konturem, który od razu pozwala rozpoznać oryginał. Wszystko to uzupełnione płaskimi, geometrycznymi plamami barw oraz elementami złoceń i srebrzeń. Gratulujemy wystawy, kolejnej już w dorobku artystycznym Macieja oraz zapraszamy do oglądania w terminie do 16.02.2020 r. w piotrkowskim MOKu przy Al. 3 Maja 12. Fotorelację z wernisażu wykonała p. J. Mulawa.

Wernisaż wystawy „Dziedzictwo Chrześcijańskiej Europy - architektura” pana Tomasza Trzaskacza

W dniu 15 września 2019 r. w Galerii „U Panien” Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim odbył się wernisaż prac pana Tomasza Trzaskacza – piotrkowskiego artysty, nauczyciela plastyki, dyrektora piotrkowskiej delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac rysunkowych przedstawiających zabytki architektury sakralnej - polskiej oraz europejskiej. Prace wykonane czarnym cienkopisem na podstawie zdjęć zabytków wyróżniały się bardzo szczegółowym opracowaniem detali architektonicznych oraz realistycznym oddaniem cech charakterystycznych dla danego budynku. Uczniowie Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego, którzy przybyli na wernisaż, z radością rozpoznawali wśród rysunków obiekty architektury, które znają już z lekcji historii sztuki, m.in. katedrę Notre-Dame w Paryżu, katedrę w Spirze, kaplicę pałacową w Akwizgranie czy zamek krzyżacki w Malborku. Grono pedagogiczne naszej szkoły na wernisażu reprezentowały p. Wicedyrektor Kamila Mosiężnik, p. Joanna Mulawa, p. Martyna Rękorajska oraz p. Irena Laszczyk, które serdecznie pogratulowały artyście tak udanej wystawy.

Trzaskacz19.20_3

Ogólnopolskie Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „DYPLOM 2019”

Ogólnopolskie Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „DYPLOM 2019”_8

W dniu 04.06. w Licem Plastycznym w Częstochowie odbył się montaż wyróżnionych prac tegorocznych dyplomantek specjalizacji Aranżacja wnętrz oraz Projektowanie graficzne. Na wystawę Ogólnopolskie Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „DYPLOM 2019” pojechały prace: Aleksandry Jaskulskiej, Łucji Jędrzejczak, Magdy Staruch oraz Patrycji Warczyńskiej.