"Portrety najbliższych" i "Szkice anatomiczne"

Portrety najbliższych

"Coraz częściej aparat cyfrowy zastępuje szkicownik młodym artystom. Rzadko spotykamy kogoś szkicującego z natury albo notującego w taki sposób swoje pomysły. Tymczasem szkic to początek aktu twórczego, pierwsza myśl, która staje się impulsem do dalszego działania".

Prezentujemy prace studyjne i szkicowniki uczniów Liceum Sztuk Plastycznych, które powstały w odpowiedzi na zadania: "Portrety najbliższych" i "Szkice anatomiczne".

Prace powstały na lekcjach Rysunku i malarstwa, pod okiem Anny Kunki-Kawełczyk i Anny Marii Jurewicz.

O pracowni

Rysunek i malarstwo

mgr Anna Kunka - Kawełczyk

mgr Anna Maria Jurewicz

dr hab. Piotr Wachowski

Rysunek i malarstwo to najpierwotniejsze, najbardziej podstawowa forma ekspresji oraz komunikacji. Nim nauczymy się pisać, spontanicznie pokrywamy tony papierów genialnymi gryzmołami. Tworzenie sprawia radość, jest naturalne i uwalniające. Niektórzy nie przestają rysować. Dla nich oprócz potrzeby rozwojowej wieku dziecięcego komunikacja obrazem staje się sposobem na życie, pasją, z którą często potem łączą dalsze życie zawodowe. Przez lata wypracowaliśmy sposób nauczania rysunku i malarstwa odwołujący się właśnie do tej naturalnej pasji, indywidualności każdego z naszych uczniów jak i nauczycieli. Uczymy od podstaw rzetelnego warsztatu, zachęcamy do poszukiwania własnej drogi i indywidualności w duchy wzajemnego szacunku, otwartości, w przyjaznym środowisku naszej Pracowni. Nasza pracownia prowadzona jest przez artystów malarzy, będących jednocześnie doświadczonymi pedagogami. Nasi uczniowie osiągają spektakularne sukcesy (I, II miejsca) na przeglądach organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej, od lat potwierdzając bardzo wysoki poziom kształcenia naszej Pracowni. Absolwenci dostają się na wymarzone kierunki na najlepszych uczelniach w kraju i za granicą.

AMJ